لانچ روغن آفتابگردان غنی شده با ویتامین دی ۳

  • Update: 04/11/2017

پس از تولید روغن سرخ کردنی بدون پالم اویلا حضور گسترده روغن آفتابگردان غنی شده با ویتامین دی ۳ اویلا در فروشگاه های زنجیره ای کشور

پس از تولید روغن سرخ کردنی بدون پالم توسط برند اویلا، روغن آفتابگردان غنی شده با ویتامین دی ۳ اویلا در سه وزن 810 گرمی، 1350 گرمی، 1800 گرمی در فروشگاه های سراسر کشور توزیع شد. ویتامین دی برای جذب کلسیم و همچنین رشد و استحکام استخوانها به بدن کمک می کند. کمبود ویتامین دی باعث مشکلاتی نظیر نرمی استخوان و ابتلا به دیابت در کودکان و افزایش خطرات بیماری های قلبی و ابتلا به افسردگی در بزرگسالان می شود کمبود این ویتامین میتواند یک اخطار جدی برای ابتلا به سرطان پستان، سرطان روده بزرگ و سرطان پروستات باشد. راههای دریافت ویتامین دی قرار گرفتن در معرض نور خورشید، و مصرف مواد غذایی که حاوی ویتامین دی هستند مانند: ماهی سالمون، میگو، زرده تخم مرغ و برخی از انواع قارچ ها است که کمتر در جیره غذایی روزانه ایرانیان قرار دارد. نتایج مطالعات پژوهشکده غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نشان داده است تقریبا تمام افراد جامعه ما در معرض خطر کمبود ویتامین دی قرار دارند و حدود نیمی از افراد جامعه، به ویژه زنان کشور نیز به کمبود شدید ویتامین دی مبتلا هستند.

انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور نیز تائید می‌کند که بیش از 80 درصد مردم دچار کمبود ویتامین دی هستند. وزیر بهداشت در افتتاحیه اجلاس معاونین اجتماعی وزارت بهداشت با بیان این که تقریبا ۸۰ درصد مردم کمبود ویتامین دی دارند و میزان توده استخوانی در ایران نسبت به سایر کشورها نیز کمتر است، تاکید کرد مردم باید نسبت به سلامت ‌خود حساس باشند.

برند اویلا که پیش از این با تولید روغن سرخ کردنی بدون پالم گامی مثبت در زمینه ارتقاء سلامت جامعه برداشته بود این بار با تولید روغن آفتابگردان غنی شده با ویتامین دی این محصول را در برنامه های خود جانمایی نمود و هم اکنون توانسته است که توزیع گسترده این محصول را در فروشگاه های سراسر کشور از جمله فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش به انجام رساند.

Read 5475 times Last modified on Tuesday, 14 November 2017 14:43

NO.1, Nader alley, Ahura Mazda St, East 37 St., Alvand St., Argentine Sq., Tehran, Iran

02183893000

info[@]kouroshoil.com

Top