طنین صدای زنگ بورس، اینبار برای غکورش

  • Update: 26/05/2021

به گزارش روابط عمومی شرکت صنعت غذایی کورش، روز چهارشنبه 5 خرداد ماه سال جاری بعد از ماه ها انتظار، عرضه اولیه سهام غکورش انجام شد.
طی مراسمی با حضور جمعی از مدیران ارشد گروه صنعتی گلرنگ، گروه سرمایه گذاری کوروش و شرکت صنعت غذایی کورش در ساختمان بورس تهران، زنگ آغاز بکار معاملات این هفته بورس اوراق بهادار تهران توسط کورش منتصر مدیرعامل شرکت صنعت غذایی کورش به صدا درآمد.
در این مراسم، مدیر عامل صنعت غذایی کورش ضمن تشریح آخرین وضعیت های مالی و تولید در این مجموعه اظهار داشت: امروز 8 درصد از سهام این شرکت عرضه شده است و افزود: حمایت های لازم از قیمت سهم انجام می پذیرد و عرضه سهام با توجه به شرایط بازار، به صورت تدریجی انجام خواهد شد.
وی در ادامه تصریح کرد: قطعا منابعی که از طریق عرضه اولیه تامین می شود در راستای اهداف توسعه ای سازمان صرف خواهد شد و اضافه کرد: ما به عنوان یکی از تولیدکنندگان اصلی روغن های خوراکی که از رشد سهام خود اطمینان کامل داریم با استفاده از اوراق تبعی، تا 25 درصد سود سهام داران خود را تضمین نموده ایم.
منتصر در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص باقی ماندن ارز 4200 تومانی در صنعت روغن، با بیان اینکه  از دیدگاه صنعت امید داریم هر چه سریعتر این ارز حذف شود، گفت: در صورتی که ارز 4200 تومانی حذف شود، ما دو بازار هدف بسیار خوب شامل افغانستان با 400 هزار تن و عراق با 700 هزار تن را به سبد فروش خود اضافه خواهیم کرد.
شایان ذکر است در عرضه اولیه نماد غکورش مقدار 168 میلیون سهم در سقف قیمتی 29950 ریال عرضه گردید.
گفتنی است عرضه غکورش با استقبال بیش از ۲ میلیون و ۳۵۶ هزار کد معاملاتی روبرو گردید و به هر کد معاملاتی ۷۴ سهم اختصاص یافت.

Read 4366 times

NO.1, Nader alley, Ahura Mazda St, East 37 St., Alvand St., Argentine Sq., Tehran, Iran

02183893000

info[@]kouroshoil.com

Top